Jaki rozmiar ramy? - tutaj pytamy

Wszystko odnośnie ram rowerowych, na czym budujecie ostre koło? rozmowy o ramach.

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Re: Jaki rozmiar ramy? - tutaj pytamy

Postprzez erthpce » 19 wrz 2014, o 12:50

Cześć, mam pytanie. Mam singla (takiego oszukanego z 3 biegami), rama 52-54 (muszę jednak ją dokładnie zmierzyć, bo już w nic nie wierzę) i prosta kierownica. Rower wygląda tak: http://38.media.tumblr.com/ee7a3d6f8918 ... 1_1280.jpg
W czym jest problem? Nie znam się na rowerach, składał mi go jakiś koleś który po transakcji "stracił dostęp do Internetu" więc mogę jedynie podejrzewać jaka jest jego jakość. Jeździ się nawet w porządku, ogólnie świetna sprawa taki niskobudzetowy singiel, odpowiada mi zwrotność, szybkość i lekkość. Chce go jednak poprawić. Myślę, że muszę wymienić ramę, mam 168cm/55kg i po ponad polowie roku jazdy sadze, że przydałaby mi się mniejsza (jaka rama? możecie jakąś konkretną polecić?) i krótsza. Po 8-10km zaczynają mnie boleć plecy w krzyżu i pomyślałam, że to w ramie problem. Zreszta siodelko chyba powinno byc znacznie wyżej niż kierownica a u mnie może być maks 2-4cm. Poza tym jak czytam różne fora (sorry jeśli moje wypowiedzi trącą nieznajomością tematu) wnioskuje, że ta rama ogólnie nie jest spełnieniem marzeń o jakości i dopasowaniu.
Druga sprawa to kierownica, wiem, że to nie temat do rozmów o kierownicach, ale zastanawiam się nad barankiem. Dotychczasowa jest po prostu niedokręcona czy niekompatybilna, w każdym razie "lata" i jestraczej do wywalenia. Tu też może jakieś sugestie? Będę super wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i rady
erthpce

Postprzez matek » 29 wrz 2014, o 17:34

Cześć, moje wymiary to 165 cm wzrost i 77 cm długości nogi, 58 cm długość ramienia (od pachy do środka dłoni, nie wiem czy w dobry sposób?) Jaki rozmiar mielcowej ramy będzie dla mnie ok?
matek

Rower: Peugeot Carbolite103

Postprzez pugy » 29 wrz 2014, o 19:53

ja bym XS brał, ale S tez powinno być ok
pugy

Postprzez lunatik » 28 lut 2015, o 15:21

Witam,
Zabieram się do budowy singla na ramie Cinelli Gazzetta, standardowo na starcie mam problem z wyborem rozmiaru. Mam 173cm wzrostu, długość wewnętrzna nogi ~80cm. Czy rozsądniejszy będzie wybór 50cm, czy może 52cm? Geometria wspomnianego modelu ma się tak:

Obrazek

Z góry dzięki,
Pozdrawiam
lunatik

Postprzez czr » 7 maja 2015, o 12:45

Podpinam się pod pytanie lunatika, mam te same gabaryty, czy taka rama zda egzamin:
http://allegro.pl/set-rama-widelec-ostre-kolo-fix-53cm-49cm-surowa-i5266674714.html
lub
http://allegro.pl/rama-53cm-fix-tor-ostre-single-poziome-haki-wrocl-i5014041109.html

Ramy te mają wysokość rury poziomej ok 78-79cm od ziemi.
Z tej drugiej jest jeszcze rozmiar 48, co będzie lepsze?
czr

Postprzez jhoff » 10 lip 2016, o 13:26

Hej,

jeździłem na kolarce Alan Alu 54CM z dosyć długim mostkiem i nie narzekałem na brak komfortu.

Ale mam na oku rame od Pana Rychtarskiego, o takiej geometrii
pozioma: 57 cm
pionowa: 58 cm
ukośna: 64 cm

Mam wzrostu 179cm, długość giry po wewn. 86cm.
Z kalkulatorów wychodzi że 57 jest idealne podemnie, ale sam się wacham...

Da radę? Czy będzie bolało?
jhoff

Poprzednia strona

Powrót do Ramy rowerowe