Pęknięcie główki ramy - Daccordi

Wszystko odnośnie ram rowerowych, na czym budujecie ostre koło? rozmowy o ramach.

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Pęknięcie główki ramy - Daccordi

Postprzez rzezio » 25 mar 2015, o 15:40

Cześć wszystkim,

mam ogarniętą ramę włoskiej firmy Daccordi stworzoną w kooperacji z norweską firmą RacingDepot. Niestety okazało się, że rama ma 3 pęknięcia na główce i wstępnie dowiedziałem się że wymiana/spaw główki wyniesie mnie troche pieniążków, dlatego pytanie: czy w ogóle dobrym pomysłem, dla przyszłego użytkowania tej ramy, będzie wymiana pękniętego elementu, czy może zapomnieć o tym, bo prędzej czy później sobie zrobię krzywdę. Trochę mi żal, bo po wstępnym researchu widzę, że to porządny, fajny frameset.

załączam link do zdjęć:
https://www.dropbox.com/sc/wsiccg61jrsn ... Oigi21bQ2a
rzezio

Re: Pęknięcie główki ramy - Daccordi

Postprzez Marian » 25 mar 2015, o 15:50

Lepiej sobie kup Koge. One nie pękają.
Marian

Obrazki: 4
Rower: Ostre na ramie Pinarello

Postprzez rzezio » 25 mar 2015, o 16:02

no no
rzezio

Postprzez Lewy » 25 mar 2015, o 18:04

Odnoszę dziwne wrażenie, że to farba i szpachla popękały.
Lewy

Obrazki: 6
Rower: Huragan

Postprzez rzezio » 12 kwi 2015, o 21:56

odnosisz wrażenie, ale ja wiem że jest pęknięta. dobra, co radzicie: wydawać hajsy na spawanie (+ ewentualne piaskowanie) i wymiane haków, bo będą za krótkie pod ostre, czy szukać chętnego na odkupienie i rozglądać się za ramą przy której nie trzeba dłubać? rama jest aluminiowa, bardzo lekka, sztywna, fajna geometria no i porządna firma. trochę mi żal się jej pozbywać. a główka popękała prawdopodobnie z powodu tego, że widelec jest stalowy, co przy uderzeniu spowodowało pęknięcie alu - ale to tylko moja teoria.
rzezio

Postprzez Marian » 12 kwi 2015, o 23:53

To, że wideł jest stalowy nie spowodowałoby pęknięcia główki. Albo materiał z jakiegoś powodu był osłabiony, albo ktoś grubo poszedł....

Spawanie z wymianą haków i zachowaniem wymiarów to będzie pewnie spory koszt. Nie wiem, po ile stoją te ramy, więc nie powiem Ci, czy to opłacalne, ale ja bym chyba rozejrzał się za inną ramą..
Marian

Obrazki: 4
Rower: Ostre na ramie Pinarello

Postprzez rzezio » 13 kwi 2015, o 14:49

dzięki za komentarz, muszę to przemyśleć, może poszukam jakichś informacji o tej ramie u źródła.
rzezio

Powrót do Ramy rowerowe