Budowa singla

Ogólnie o Single Speed.

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Re: Budowa singla

Postprzez Pawel4freak » 8 sty 2014, o 00:49

grzegosz. napisał(a):no tak, ale to rozwiązanie pod warunkiem, że ma się koła z piastą na kasetę, a to jednak trochę droższa opcja niż wolnobieg.

malo takich chodzi,na allegro za male pieniądze? :p kolega na dodatek nie mówi ze ma byc ultra lekko wiec spokojnie cos znajdzie za ludzkie pieniądze :)
Pawel4freak

Obrazki: 3

Postprzez Velo » 8 sty 2014, o 00:54

blacky napisał(a):Czyli cos takiego wogole nie wchodzi w rachube?

To jest ostre bez hamulców a ty podobno budujesz singla, więc musisz mieć hamulce i to w dodatku zapewne szczękowe i koło sie zamyka ;) Chcesz oszczędzić obręcze i miec singla zarazem? załóż torpedo :)
Velo

Postprzez blacky » 8 sty 2014, o 22:45

No... racja. Jedyne wyjscie z tej sytuacji jak na teraz ;/
Ale z drugiej strony troszke nie moge sie przekonac do torpedo, czy bede sie wstanie przyzwyczaic w trakcie jazdy po miescie, miedzy ludzmi (to tez sie zdaza), itp.
blacky

Rower: Romet Mistral SS

Postprzez Cinek » 8 sty 2014, o 22:56

torpedo daje rade na mieście, a jak jesteś choć w połowie tak pojeb..... znaczy szalony jak ja to zamontuj sobie torpedo na obręczy z16 szprychami i będziesz mógł uskuteczniać lans na kwadracie.
Cinek

Obrazki: 0

Postprzez mam_speca » 27 sty 2017, o 19:31

Cześć, nie wiem czy do tego tematu ale ważna sprawa. Coś nie działczy w moim singlu, może wiecie jak pomóc. Sytuacja wygląda tak : nowy - używany - rower zakupiłam. Wszystko super tylko jak kręcę pedałami do tyłu, łańcuch strasznie głośno chodzi i nie jest to łatwe, srogi otór stawia, nie można tak zwyczajnie zakręcić pedałami do tyłu tak jak powinno być. Co więcej, jak przez chwilę nie pedałuje (w trakcie jazdy) i chce zacząć kręcić to dosłownie pół obrotu korby mam bez żadnego oporu, jakby na luźnym łańcuchu. łańcuch dobrze napięty, nasmarowany. Czy to może być wina na przykład złego łańcucha do napędu ? Do dupy wolnobieg ?
mam_speca

Rower: Specialized Globe 2, Peugeot

Postprzez Shivn » 5 lut 2017, o 17:08

Łańcuch nie powinien być zbyt napięty to raz, a dwa, jedynym elementem "ruchomym" jest wolnobieg, także prawdopodobnie jest zarżnięty i trzeba by go wymienić.
Shivn

Obrazki: 11
Rower: Cinelli, Super i takie tam

Poprzednia strona

Powrót do Single Speed