Single Speed XC

Ogólnie o Single Speed.

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Single Speed XC

Postprzez knypal » 18 sty 2014, o 22:44

Witam,
jestem zupełnie nowy na forum. Do tej pory jeździłem BMX'em, ale ze względu na wiek ciało powoli mówi, że dość. Po drodze jeździłem chwilę na budżetowym ostrym, ciekawe urządzenie ale po dwóch latach jeżdżenia nie jestem przekonany co do uniwersalności takiego roweru i naszła ochota na jakieś wyjazdy do lasów.
Obrazek
Z racji tego, że od zawsze miałem singla, i nie przepadam za przerzutkami i milionem linek, aktualnie jeżdżę na budżetowym MTB 26" z napinaczem i jednym hamulcem, jednak geometria ramy i kilka innych części jest dość nieprzyjemna i przymierzam się do jakiegoś nowego roweru.
Obrazek

Myślałem nad seryjnymi rowerami i jak nie znajdę informacji to tak się to skończy, ale może znacie albo macie jakieś ramy i widelce, pod 28-29" z mocowaniami pod tarcze, poziomymi hakami, oraz dość agresywną geometrią. Może być stal, może być aluminium. Zależy mi również na w miarę dobrze wyglądającym frameset'cie.
Cena jaka jestem w stanie przeznaczyć na frameset to około 1500 PLN (+/- 300)

Seryjnym rowerem, którym się najbardziej zainteresowałem jest Kona Unit.
Obrazek

Ogólnie ten rower pasuje mi najbardziej ze wszystkich seryjniaków, ale zmieniłbym kilka części i trochę szkoda mi kupować rower, żeby od razu w niego inwestować.
Innymi przykładami SS, które mi się podobają to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli były taki tematy to z góry przepraszam i proszę o link, przejrzałem forum i nie mogłem znaleźć niczego odpowiadającego moim wymaganiom.

Pozdrawiam
knypal

Re: Single Speed XC

Postprzez grzegosz. » 18 sty 2014, o 23:01

Kona Unit śni mi się po nocach ;)
grzegosz.

Obrazki: 6
Rower: szosy i górale

Postprzez gmiazreclian » 19 sty 2014, o 11:33

Już wielu osobom go pokazywałem, nawet nie wiem, czy tu na forum również: http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-ty ... _699_2743&
Uważam, że to dość ciekawa baza, ale w necie różne opinie można przeczytać o ramach tej firmy...
gmiazreclian

Postprzez LeoDogg » 19 sty 2014, o 13:56

LeoDogg

Obrazki: 5

Postprzez GoogolpleX » 19 sty 2014, o 14:25

Kross unplugged to takie moje marzenie ^^ , no ale póki co inne plany.
Fajna rama, reynolds, karbonowy wideł, 29er, no i single...mmm
GoogolpleX

Rower: Mielec triple-triangle.

Postprzez LeoDogg » 19 sty 2014, o 14:34

Chłopaki próbowali zrobić coś nieszablonowego i IMO Kross Unforgiven im niewyszedł to Unplugged jest super. Teraz juz w Krossie nie ma raczej miejsca na takie cuda :/

Tapnięte z Ajfona
LeoDogg

Obrazki: 5

Postprzez knypal » 19 sty 2014, o 21:01

Dzięki za odzew. Trek jakoś mi nie podchodzi i sprzętowo też nic specjalnego, tak naprawdę głównie rama by została, reszta do wymiany, ale ten Kross Unplugged po niewielkich zmianach może robić robotę. Ładna prosta rama, ciekawy wideł, dobre hamulce. Muszę poszukać i poczytać.

Co do Surly to oglądałem na stronie producenta i maja ładne ramy, ale dostępność i ceny są w Polsce niekorzystne.

Jeszce jedno pytanko, mieliście do czynienia z supportem na mimośrodzie? Działa to? Nie wyrabia się ta tuleja, przez co ciężko wyregulować łańcuch? Nie przeskakuje ta tulejka?
knypal

Postprzez knypal » 26 sty 2014, o 11:04

Znalazłem ciekawy frameset, co prawda do cyclocrossu, ale mniej więcej spełnia moje wymagania. Mianowicie:
Transition Rapture:
http://www.transitionbikes.com/2014/Bikes_Rapture.cfm
i bliźniaczy, Traitor Crusade:
http://www.traitorcycles.com/2013/Store ... cfm?Token={ts_2014-01-25_04:03:07}-34f67fd8da81f1a8-D8868AFD-BF0F-777B-FE27777998E6790E&P=444
knypal

Następna strona

Powrót do Single Speed