Jaki wolnobieg?

Ogólnie o Single Speed.

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Jaki wolnobieg?

Postprzez Tyzo » 14 lip 2014, o 20:58

Cześć,
Wkrótce planuję przesiadkę z ostrego na wolnobieg i bardzo chętnie posłuchał bym opinii na temat dostępnych wolnobiegów na rynku i ich jakości.
Z własnego doświadczenia wiem, że na Dictę nie ma co patrzyć. Jak z resztą?
Tyzo

Re: Jaki wolnobieg?

Postprzez Lewy » 15 lip 2014, o 01:00

A ja właśnie kupiłem Dictę. Wiem, że niektórym się rozlatywała po kilku km. Ja zrobiłem na niej kilka setek przy przełożeniu 52/18 i póki co bez problemów. Odpukać. Jedno co mi się w niej nie podoba to to, że jest strasznie głośna. Turkocze jak BMX.
Lewy

Obrazki: 6
Rower: Huragan

Postprzez gregg » 15 lip 2014, o 09:08

Ja założyłem w jednym rowerów Sturmey Archer (przejechane ponad tys km) i sprawuje się bardzo dobrze, cena też niewielka, dicte znajomi mi odradzali.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
gregg

Postprzez kodak80 » 15 lip 2014, o 14:44

Lewy napisał(a):A ja właśnie kupiłem Dictę. Wiem, że niektórym się rozlatywała po kilku km. Ja zrobiłem na niej kilka setek przy przełożeniu 52/18 i póki co bez problemów. Odpukać. Jedno co mi się w niej nie podoba to to, że jest strasznie głośna. Turkocze jak BMX.

Jak Ci się jeździ na tym przełożeniu? Ja mam 53/18 i myślę nad czymś mniejszym z tyłu bo na płaskim to dzikie pedałowanie.
kodak80

Postprzez Lewy » 15 lip 2014, o 17:32

Mam podobne odczucia. Tyle, że na obecnym przełożeniu w miarę normalnie ruszam spod świateł tzn. szybciej niż samochody ;) Przy szybkiej jeździe faktycznie jest młynek.
Lewy

Obrazki: 6
Rower: Huragan

Postprzez Tyzo » 18 lip 2014, o 00:45

Dictę miałem dawno, dawno temu w mtb do streetu, kiedy to jeszcze piasty z driverem w mtb nie były modne.
Rozleciała mi się w drobny mak po miesiącu. Co do głośności też bym spekulował - był to "najcichszy" wolnobieg wśród kumpli. Potem kupiłem coś stricte bmxowego, chyba Odyssey i to śmigało już elegancko, bezproblemowo.
Sam fakt 2 zapadek jest już marny...
Chyba 2gi raz bym jej nie kupił, dodatkowo jak przypomnę sobie cyrk w serwisie i próby odkręcenia tego cholerstwa przy użyciu metrowej przedłużki, to się odechciewa :roll:
Myślę, że będę celował w tego BLB, najbardziej jest chyba zbliżony do Odysseya, jeżeli mi się rozpadnie - wtedy będę się tutaj żalił.

PS - 53x18 to dzikie pedałowanie? Aktualnie mam 46x17 na ostro i jak dla mnie to najlepszy kompromis jeżeli chodzi o jazdę po płaskim i podjazdy. Z górki no to nóżki na ramę... :D

PS' - http://bikerstudio.home.pl/pl/p/Wolnobieg-DNP-16T-332/1583 - to samo co BLB, tylko, że w lepszej cenie.
Tyzo

Postprzez Joshua Johnnes » 18 lip 2014, o 21:57

Przerobiłem już dwie Dicty 16 T - rozleciała się po 500km, i 18T rozleciała się po demontażu.

Przeniosłem się na piastę z bębenkiem i nakręciłem zębatkę 18T. Plusy:

- Milion razy mocniejsza, trwalsza cichsza.
- Więcej możliwości konfiguracji (zębatki od 13,14,15,16,17,18,19,20 itd.)
- Napęd nie wydaje żadnego dźwięku podczas jazdy. Dicta hałasowała mi w takim stopniu, że myślałem, iż mam suport walnięty.
- Bezobsługowy napęd.

Zdjęcie jak to wygląda:

https://www.dropbox.com/s/h8dauhnxm84ysuo/20140717_171540.jpg
Joshua Johnnes

Rower: Motobecane Super Pista`cja :)

Postprzez Mr. Ed » 20 lip 2014, o 10:21

Jak masz zabezpieczoną od lewej strony tę zębatkę?
Mr. Ed

Postprzez ak.kwlsk » 20 lip 2014, o 10:35

ona jest chyba nakręcona na ten gwint co jest na końcówce bębenka. Średnio pewne rozwiązanie i z linią łańcucha pewnie jest kicha. Nie lepiej dystanse + zębatka z kasety? można sobie dokładnie wyregulować linię
ak.kwlsk

Postprzez AfroMetal » 20 lip 2014, o 12:12

ak.kwlsk napisał(a):ona jest chyba nakręcona na ten gwint co jest na końcówce bębenka. Średnio pewne rozwiązanie i z linią łańcucha pewnie jest kicha. Nie lepiej dystanse + zębatka z kasety? można sobie dokładnie wyregulować linię

Polecam. Mam tak w singlu z podkładkami od 5mm do 1mm i linię można regulować dowolnie. Co prawda wygląda to jak kupa, ale jeździ i działa i problemów nie robi.
Kto proponuje usunięcie lub usuwa oryginalny lakier, gdy ten jest w dobrym lub dopuszczalnym stanie podlega karze wpierdolu do razów trzech. -Shivn
AfroMetal

Obrazki: 18
Rower: Bridgestone RS1500 w singlu

Następna strona

Powrót do Single Speed