Chromowanie

Jeśli budujesz lub remontujesz swój rower na ostre koło to jest miejsce do dyskusji

Moderatorzy: grzegosz., Shivn, pugy, kams, Skibek, beret

Chromowanie

Postprzez szczecinek » 22 lis 2013, o 20:30

Czy, ktoś poza marianem chromował lub miedziował itp. jakieś elementy? Wiem, że koszt chromowania ramy to spory wydatek 500-1000, ale czy ktoś to rzeczywiście z Was robił i może się wypowiedzieć na temat dokłądych kosztów chromowania np. samych widelców. Wiem, że Pan Rychtarski organizuje chromowanie za 500zł (widelec przód, tył).
szczecinek

Re: Chromowanie

Postprzez kams » 22 lis 2013, o 21:08

Cena to bardzo czesto jakość , a takze zalezna od stanu stali jaką im dasz.
W Warszawie ceny są następujące - całą rama - jezeli juz sie podejmą to 1000zł
Widelec przód 150 do nawet 300
tylne widełki do poprzeczki - 250 około.
Sa to ceny oficialne i w sprawdzonych firmach jak na przykład : http://www.classicchrom.pl/
Z tego co pamiętam to Gromada chromuje tam swoje ramy a efekt mozesz zobaczyć u niego na stronie (akurat to wyglada nieźle u niego)
Do wieśka za flaszke strach jest oddać ramę , mogą Ci to zrobić w jakimś chromie technicznym albo uszkodzić rury/luty swoimi kwasami ,ktorymi trawią "bramy kraty ogrodzenia.
kams

Rower: romet super / rychtarski

Postprzez szczecinek » 22 lis 2013, o 21:21

Powiedz mi jeszcze jak zabezpiecza się gwinty w mufie i resztę otworów, które raczej nie powinna mieć różnicy średnic po chromowaniu, czy oni się tym zajmują i o to dbają, czy nie jest problemem usunięcie starego chromu, czy musisz go zeszlifować na własną rękę!?
szczecinek

Postprzez Pawel4freak » 22 lis 2013, o 21:24

chcesz całą ramę mieć chromowaną? Widziałem już kilka takich i nie wyglądało to fajnie.
Pawel4freak

Obrazki: 3

Postprzez szczecinek » 22 lis 2013, o 21:32

Nie, widełki jedne, drugie. Mógłbym całą, aby ją zaimregnować i zamalować lakierem i wydobyć chromowane mufy itd, ale za dużo $ bym musiał mieć
szczecinek

Postprzez kams » 22 lis 2013, o 21:37

często rzucają sie aby rama miała otwory techniczne w widełkach , poniewaz wtedy innaczej krążą te ich płyny siabadaba.

Co do muf to powinni akurat oni ogarnąć , pozatym co to za problem przeciągnąć gwintownikiem :)

Mam gdzieś jeszcze namiar na kolejną chromiarnie w ktorej moj wspolpracownik niedawno robił cazzanige, ponoć to stara chromiarnia pamietajaca warsiasko manufakture ramiarsko :))

jaka rama z ciekawości?
kams

Rower: romet super / rychtarski

Postprzez szczecinek » 23 lis 2013, o 00:11

orientacyjnie pytam, bo w głowie jest projekt, ale brak całości elementów jeszcze
szczecinek

Postprzez grzegorzwww » 18 wrz 2017, o 11:40

Witam,
Pozwolę podpiąć się do tematu.
Chciał bym zapytać czy ktoś z was chromował/rozchorowywał ramę rowerową.
Mam ramę zwykłą stalową chromowo-molibdenową lutowaną a nie na mufach. Potrzebuje ją rozchromować i w dalszej kolejności wychromować lub wymalować proszkowo.
Moje pytanie jest takie, jak myślicie czy środek w którym zanurzają ramę do rozchromowania może ją uszkodzić, podobno jest to na bazie kwasu solnego czy czegoś takiego dosyć agresywnego. No i tu pojawia się moje pytanie, Jak to może zadziałać i czy nie uszkodzi ramy ?.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Poniżej zamieszczam zdjęcie ramy.

https://zapodaj.net/ad6d47e1de9c9.jpg.html
grzegorzwww

Powrót do Budowa ostrego koła